?

Log in

No account? Create an account
перше йо ніж нє [entries|archive|friends|userinfo]
sxublenuy Andriy Golcha

[ website | Gorynashi ]
[ userinfo | хто я такий ]
[ archive | journal archive ]

Експедиція - Нові дороги Карпат! [вересень. 17-е, 2013|06:02 pm]
sxublenuy Andriy Golcha
[Tags|, , ]

А чи чули ви, що в Карпатах будуть нові дороги?! Я чув, і вже досить давно, декілька років тому навіть бачив невелику ділянку вже майже збудованої дороги поблизу с. Зелене Надвірнянського району, на схилах г. Станимир.
Останнім часом інформація про загадкові супердогоги звучить все частіше і частіше. Одну ділянку такої дороги навіть відкрили офіційно, а саме - Манявський скит - Манявський Водоспад (через гори), як було сказано, для пожежної безпеки та рекреації. Щодо решти доріг (а їх чимало) ходять різні чутки про призначення цих транспортних шляхів. Одні кажуть "то дорога для панів", інші - "місцева влада готується до олімпіади в 2022!!", і наступна версія, пов"язана з попередньою - "Буковель з"єднує Гуту і не тільки з курорт". Де правда - не відомо, мабуть десь посередині((:
Вирішили ми дослідити ці дороги в якості велосипедних маршрутів. Як воно було, дивіться і читайте нижче.


1. А в гори вже осінь підібралась(:


2. виїхали ми в 3:20 з Франика дизелем до Надвірної, а звідти потемки добралися до Маняви, дорога задовільна на трійку, вдень думаю легше би їхалось(:


3. Повертаємо до Манявського скиту, саме там починається нова дорога до Манявського водоспаду (ділянка, яку відкрили офіційно)


4. відразу що кинулось в очі - стовпці по краях дороги і знаки! ((:


5. Висоту набирали досить швидко, постійно підйом, як виявилось він був дууууже затяжним((:


6. Перший невеличкий спуск і ми на невеликий полонині, де будують ось таку церкву! (це все є на карті, на яку нанесений gps-трек, дивіться внизу)


7. Дорогу будували якісно і акуратно, не видно залишків лісу, який вирубували (зазвичай в горах не напружуються забрати рештки деревини-сміття), а також мінімально сміття, майже відсутнє (думаю, що це поки що((: ).


8. Виїхали на полонину в урочищі Розтоки і натрапили ось на таку споруду


9. Виявляється це оглядова вежа.


10. Лізимо туди


11. Краєвиди звідти чудові. перед нами хребет Чортка, на ньому також є нова дорога, але про то пізніше


12. Справа в долині с. Букове і Бухтівецький водоспад, а по хребту через г. Діл можна спуститись в с. Пасічна


13. Перекус з виглядом на гори(:


14. Нагорі у вежі є такі ось лавки, зроблено також досить якісно!


15. Наразі автомобілів не багато, шо дуже тішить! але там без проблем можуть пересуватись машини навіть не пристосовані для їзди по горах(:


16. Як виявилось зовсім недавно, така оглядову вежу побудували і біля біостаціонару під Пожижевською


17. Розвилка - наліво дорога на Гуту через хр. Чортка, вона ще не повністю зроблена і ми не встигли перевірити чи можна нею таки доїхати до Гути, то буде вже в наступній поїздці. Прямо - дорога на Манявський водоспад, до нього звідси 3 км (дуже кльовий спуск, правда назад було не дуже кльово(((: )


18. Добралися ми до Манявського водоспаду.


19. А я вперше на цьому водоспаді((:


20. Не знаю шо автор хотів сказати цим кадром((((:


21. Сіли обідати. Чудова альтанка, але кічові настрої і тут присутні - церата (політеленова плівка, клійонка) на столах - брррр, пффффф...


22. Полонина Комарники, через нею проходить дорога на хр. Чортка а далі гіпотетично в Гуту, також там є ше ділянка нової дороги в Букове (ще не досліджено((: )


23. і на останок ще трохи про якість дороги - не асфальт, але тверда, майже без болота, є дринажі, дуже добре катаний гравій, якшо ви на велосипеді, то треба накачувати колеса досить сильно, оскільки каміння гостре і можна пробитись. Також, якшо надумаєте їхати цим маршрутом і ви не любите довгих, складних підйомів, раджу стартувати в Буковому (Бухтівецький водоспад) і по червоному маршруту добратися до нової дороги, а потім спускатися куди душа забажає - або в Пасічну, або в Маняву на водоспад, або в Маняву до скиту - в будь-якому випадку ви будете насолоджуватись чудовим спуском!! Є варіант їхати через Чортку на Гуту, але не можу дати ніяких описів і порад, оскільки планую проїхати цей шлях в наступній поїздці.

А ось вам ще карта з треком

Якщо вас цікавить статистика  по маршруту, пишіть в коментарях(:

Легких вам підйомів і мегакрутих спусків!!!
ПосиланняВідповісти

Comments:
[User Picture]From: hetzer2007
2013-09-19 07:11 am (UTC)
Обкатав уже ту дорогу на Ельвірі.
Якщо поїхати прямо вгору, а не звернути на водоспад, то вона ставатиме гіршою, і доведе до шлагбаума. Так як погода тоді була не льотна (3 тижні тому), в машині були боязливі донеччани, а діло йшло до вечора, повернулися назад до повороту на водоспад. Шлагбаум був закритий, ішли пішки, і відстань мені видалася довшою, ніж 3 км до водоспаду.
Пізніше працював з британцями, але возив їх Транзітом. так як мав поїздку з Бистриці в Маняву (80км), цікавився, чи можна якоюсь польовою дорогою поїхати через хребет. Нічого толкового не дізнався, ризикувати не став.
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: sxublenuy
2013-09-19 07:54 am (UTC)
кажуть шо має бути з гути через рущину на Бистрицю дорога, але хз. на станомирі будували колись, шо там зараз - не знаю!
шо таке ельвіра?
і таки да, там по пріборам 3 км!((:
(Відповісти) (Parent) (Thread)